W ramach VI Konferencji „Zielony Parasol” odbyły się trzy seminaria, podczas, których słuchacze mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat produktów pszczelich i pszczół. Pierwsze seminarium odbyło się na Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Jarosławiu i cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Prelegentami byli prof. dr hab. inż Małgorzata Dżugan w tematyce produktów pszczelich i apiterapii oraz Dr Jerzy Kuck, którego wykład poświęcony był tematyce roślin miododajnych i ich wydajności miodowej.

 

Drugie seminarium odbyło się w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie i tutaj również Pani prof. Dżugan przedstawiła temat, tym razem o Synergistycznym działaniu miodu i ziół. Goście seminarium wysłuchali również wykładu Dr Michała Miłka na temat Propolisu jako naturalnego antybiotyku XXI wieku.

 

Ostatnie, trzecie seminarium miało miejsce w Rzeszowie, na Uniwersytecie Rzeszowskim. Słuchacze mieli możliwość wysłuchania wykładu prof. Bartosza Piechowicza w tematyce wpływu pestycydów na pszczoły i produkty pszczele oraz dr Dariusza Tepera z Laboratorium Honey&Lab Teper&Waś o miodach odmianowych w Polsce.

 

Wszystkie seminaria zgromadziły wielu zainteresowanych, z których każdy otrzymał od organizatorów pakiet z produktami pszczelimi.

 

Seminaria zostały zorganizowane w ramach VI Konferencji „Zielony Parasol” i  sfinansowane z Funduszu Promocji Roślin Oleistych.

Nasi Partnerzy: