Nasi Partnerzy:

08 grudnia 2021

IV Konferencja Pszczelarzy, Ekologów i Leśników

Data: 17-18 Grudnia 2021 roku

Miejsce: Platforma on-line

To już IV Konferencja Zielony Parasol, kolejny raz realizowana w formie online, ze względów bezpieczeństwa, ale dzięki temu będzie mogła trafić do większej ilości odbiorców. W tym roku konferencja jest dwudniowa, w jej ramach odbędzie się 7 wykładów na tematy dotyczące środowiska, apiterapii oraz pszczelarstwa.

Pierwsza część konferencji odbyła się wiosną 2021 roku. Podczas pierwszej części zgromadziliśmy się wraz z młodzieżą w Krośnie, posadziliśmy ponad 120 drzewek owocowych starych odmian, z których powstał Krośnieński Sad Miejski.

Degradacja środowiska naturalnego prowadzi do utraty terenów, w których żyją pszczoły. Masowe wycinanie drzew, rekultywacja terenów podmokłych, wycinanie zadrzewień śródpolowych i przyrzecznych prowadzi do utraty pastwisk pszczelich. Wycięcie w ostatnich latach w Polsce ponad 3 milionów dorosłych drzew miododajnych spowodowało na niektórych terenach znaczny spadek ilości pozyskiwanych produktów pszczelich. Mamy nadzieję, że przy połączeniu energii środowisk pszczelarzy, ekologów i leśników potrafimy zatrzymać działanie wyniszczające i odbudować to co zostało zdewastowane.

Działamy wielokierunkowo, sadzimy drzewa i krzewy miododajne, prowadzimy edukację proekologiczną w środowiskach lokalnych. Szczególnie dbamy o edukację w środowisku dzieci i młodzieży pamiętając słowa Jana Zamoyskiego „Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie”. Musimy pamiętać, że długość życia drzew w dobrych warunkach to minimum jedno lub dwa pokolenia człowieka. Tematyka naszych konferencji jest tak dobierana by docierała do ogółu społeczeństwa.

Temat apiterapii, ochrony środowiska, ochrony zasobów leśnych i zazielenianie miast jest ważny dla całego społeczeństwa. Apiterapia jako naturalna metoda wzmacnia organizm człowieka, zapobiega i wspomaga przy leczeniu bardzo wielu chorób. Zyskuje obecnie bardzo duże rzesze zwolenników i doskonale wpisuje się w hasło „planuje długie życie”.

W konferencji znajdują się również tematy kierowane szczególnie do pszczelarzy.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji,

Organizatorzy IV Konferencji „Zielony Parasol”

 

Bardziej szczegółowa informacje znajdziesz tutaj.

Formularz rejestracyjny na IV konferencje znajdziesz tutaj.